Letná dovolenka v Bloombee☀ Všetky objednávky prijaté po 3. júli budú odoslané po 15. júli!

Prečo milujeme kakaové maslo?

Kakao je považované za "superpotravinu", obsahuje totiž veľké množstvo vitamínov, minerálov, aminokyselín a antioxidantov. Antioxidantov obsahuje dokonca trikrát viac ako zelený čaj, a je teda skvelým pomocníkom v boji proti starnutiu pokožky. Z minerálnych látok môžeme spomenúť napríklad horčík, ktorý patrí v našej strave k nedostatkovým prvkom, a ktorý je tak prospešný pre našu duševnú pohodu a rovnováhu. A nehovorí sa predsa, že krása vyžaruje najmä zvnútra?

kakaove maslo

Keďže je kakao také prospešné pre naše telo zvnútra, nemožno pochybovať o tom, že tomu bude takisto aj pri vonkajšom používaní.

Z kozmetického hľadiska nás môže zaujať najmä to, koľko skvelých látok a prvkov obsahuje kakaové maslo. Začnime napríklad vitamínmi, kde môžeme okrem celého radu vitamínov skupiny A, B a C  spomenúť predovšetkým tak dôležitý vitamín E alebo tiež vitamín B1, ktorý má s už spomenutým horčíkom vyhladzujúci efekt na pokožku. Z minerálnych látok obsahuje kakao okrem horčíka aj vápnik, železo, zinok, draslík a mangán. Teda aj minerály, ktoré sú dôležité nielen pre zdravú pokožku, ale aj vlasy a nechty. Dá sa teda povedať, že kakaové maslo je takým malým zázrakom. Je známe svojimi skvelými hydratačnými a zvláčňujúcimi účinkami. Je účinné v boji proti starnutiu pokožky, taktiež v boji proti strate elasticity, napríklad v období tehotenstva. A v neposlednom rade taktiež v boji s akné. Kakaové výťažky pôsobia účinne proti zápalom v koži, zmierňujú povrchové zápaly, a napokon ešte riešia aj následky aknóznych stavov. Pravidelným používaním kakaového masla sa jazvičky po akné postupne vyhladzujú a zmenšujú.

kakaove maslo vo vani

Naše kakaové maslo je skvelým hydratačným krémom pre všetky typy pleti, ale najmä pre ľudí so suchou a citlivou pokožkou. Taktiež skvelým pomocníkom pre všetky suché miesta na tele, či už lakte, kolená alebo päty. No a v neposlednom rade skvelým telovým krémom, účinným proti tvorbe strií a úžasným bojovníkom proti prejavom akné.