First Coffee!

Bez rannej kávy ani krok! Poznáte ten pocit? Káva nám dodá energiu na každý deň, zrýchľuje metabolizmus a chutí vynikajúco. Na čo by sme ju mali ešte používať? 

Káva sa síce najčastejšie používa ako nápoj, ale obsahuje množstvo látok, ktoré sú elixírom pre našu pokožku. Antioxidanty pomáhajú bojovať s voľnými radikálmi, ktoré môžu viesť k poškodeniu pokožky. Vedci zistili, že káva obsahuje viac antioxidantov ako čaj alebo víno.
Teraz vám ukážeme 4 dôvodov, prečo by ste mali používať kávu aj na strarostlivosť o pokožku.

kavova maska

1. Bojuje s celulitídou.


Káva pomáha znížiť výskyt celulitídy. Kofeín, ktorý sa aplikuje na pokožku, vyvoláva zrýchlenie krvného obehu v mieste použitia, čím napína pokožku. Tá sa vyrovnáva a prejavy celulitídy sa tak zmierňujú. Pri dlhodobom pravidelnom používaní kávových peelingov sa vplyvom zrýchľujúceho krvného obehu aktivujú tukové zásoby a ak telo potrebuje energiu, siahne práve po nich. Dlhodobým používaním peelingu sa dajú dosiahnuť veľmi dobré výsledky v boji s celulitídou. Nanáša sa na celulitídou postihnuté miesta, teda stehná, kolená, zadok či paže.

2. Anti ageing vlastnosti


Priama aplikácia kávy na pokožku môže znížiť výskyt škvŕn a jemných vrások. 

Tvarova maska z kavy

3. Znižuje zápal


Antioxidanty a stimulanty v káve účinne znižujú zápal a pomáhajú zmierniť akné. Akné sa vyskytuje, keď olej a odumreté kožné bunky upchávajú póry, ktoré môžu byť infikované baktériami, čo vedie k zápalu. Kávový scrub odstraňuje odumreté bunky a kožný maz, preto účinne znižuje zápal a výskyt akné.

4. Rozjasňuje pokožku


Môže tiež oživiť matnú a unavenú pokožku tým, že peelingovaním sa do pórov dostanú potrebné živiny. Pokožka bude rozjasnená, hebká a pružná.